Hakkımda

Merhabalar,

Ben Muhammet Tarhan. 1993 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul’da büyüdüm. Lise yıllarımda sinemaya ve ardından kısa filmlere merak sardım. İlk kısa film denemelerimi lise yıllarında arkadaşlarımla gerçekleştirdim. O yıllarda Üsküdar Gençlik Merkezi’nde Sinema Kulübü’nü kurarak sinema alanında biraz daha bilgilendim. Sinema Kulübü üyeleriyle birlikte sinema dersleri alıp kısa filmler çektim. Bu arada lise arkadaşlarımla birlikte bir video grubu kurup kısa komik parodi videoları çekmeye başladım. Video sitelerinde paylaştığımız bu videolar yüzbinlerce kez izlendi ve paylaşıldı.

Sinema okumak yerine Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi okumayı tercih ettim. Fakat üniversite yıllarım boyunca da sinema ve kısa filmlerle arama mesafe koyamadım. Boş zamanlarımda kısa film/video çekim denemeleri yaptım.

Sinemanın yanında üniversite yıllarımdan itibaren fotoğrafçılıkla da ilgilenmeye başladım. Üniversitemin fotoğrafçılık kulübü yönetiminde yer alarak fotoğrafçılık alanında yeni bilgiler öğrenmeye çalıştım. İlerleyen zamanlarda fotoğrafçılık bana para kazandırsa da hiçbir zaman fotoğrafçılığı iş olarak görmedim.

Üniversite üçüncü sınıfta Erasmus öğrenci değişim programı ile Portekiz/Lizbon’a gittim. Altı ay boyunca Siyaset Bilimi eğitimine Portekiz’de devam ettim. Bu süreçte birçok Avrupa ülkesini gezme fırsatı buldum. Erasmus öğrenci değişimi programı bana hayatımın birçok alanında pozitif katkı sağladı.

Sinema ve fotoğrafçılıktan sonra medya ile ilgilenmeye başladım. Medya alanında bir kariyer hedefliyordum. Bu doğrultuda Anadolu Ajansı’nın iki aylık Yeni Nesil Habercilik Eğitimi programına katıldım. Burada gazeteciliğin temellerini öğrendim. Anadolu Ajansı İstanbul Ofisi’nde bir ay stajyer olarak foto muhabirlik yaptım.

2017 yılı başında Yüksek Lisans yapmak üzere dil eğitimi almak için İngiltere’ye gittim. Londra Sanat Okulu’nda (University Arts of London) 4 ay dil eğitimi aldım. Bu arada iki ay boyunca İngiltere’deki “Islam Channel” TV kanalında gönüllü olarak program asistanlığı yaptım. Şu anda Londra Üniversitesi Royal Holloway Koleji’nde “Medya, Güç ve Kamu İşleri” alanında yüksek lisans yapmaktayım.

 

Eğitim

* Royal Holloway, University of London – Media, Power and Public Affairs (MA) – 2018 – Londra, İngiltere
* Lizbon Üniversitesi – Siyaset Bilimi (portekizce)   (BA)  – 2013-2014 – Lizbon, Portekiz
* Fatih Üniversitesi – Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (ingilizce)  (BA)  – 2015 – İstanbul, Türkiye
*Esatpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi   – 2011 – Istanbul, Türkiye